EtusivuSPEKOrganisaatioToimielimetJärjestötoimikunta

Järjestötoimikunta

Valtakunnallista järjestötyötä koordinoi sekä edistää valtakunnallinen järjestötoimikunta.

Puheenjohtaja

Markku Leinonen

Jäsenet

Finlands Svenska Brand- och Räddningsförbund
Torbjörn Lindström, torbjorn.lindstrom(a)turku.fi
varajäsen: Hans-Peter Lindgren, hans-peter.lindgren(a)kolumbus.fi

Helsingin Pelastusliitto
Juho Luukko, juho.luukko(a)gmail.com
varajäsen: Perttu Halonen, perttu.halonen(a)helsinginvpk.net

Hämeen Pelastusliitto
Pirkko Wahlfors, pirkko.wahlfors(a)lahdenkansanopisto.fi
varajäsen: Marko Konttinen, marko.konttinen(a)nsn.com

Kaakkois-Suomen Pelastusalanliitto
Markku Leinonen, markku.leinonen(a)storaenso.com
varajäsen: Esa Neuvonen, esa.neuvonen(a)pp.inet.fi

Keski-Suomen Pelastusalan Liitto


Länsi-Suomen Pelastusalan Liitto
Matti Lehtonen, matti22(a)dnainternet.net
varajäsen: Ari Viili, ari.viili(a)teleste.com

Pohjois-Karjalan Pelastusalanliitto
Juha Kupiainen, juha.kupiainen(a)pkky.fi
varajäsen: Marko Haverinen, marko.haverinen1(a)elisanet.fi

Pohjois-Savon Pelastusalan Liitto
Marko Hassinen, marko.hassinen(a)pelastusopisto.fi

Etelä-Savon Pelastusliitto
Kerttu Tyrväinen, kerttu.tyrvainen(a)hotmail.com
varajäsen: Eeva Suutari, suutari.eeva(a)gmail.com

Lapin läänin Pelastusliitto
Matti Toppinen, matti.toppinen(a)storaenso.com
varajäsen: Seppo Jänkälä, kuljetus.sjankala(a)co.inet.fi

Pohjois-Suomen Pelastusliitto
Petri Häli, petri.hali(a)pp.inet.fi
varajäsen: Mika Kärkkäinen, mika.karkkainen(a)storaenso.com

Pohjanmaan Pelastusalan Liitto
Tero Keskinen, tero.keskinen(a)suomi24.fi
varajäsen: Sampo Mäki-Haapoja, jouzekedou(a)hotmail.com

Uudenmaan Pelastusliitto
Erkki Lehtonen, erkki.lehtonen(a)virkkalanvpk.fi
varajäsen: Veijo Pursiainen, veijo.pursiainen(a)kolumbus.fi

Esittelijä

Palokuntajohtaja Petri Jaatinen / SPEK, petri.jaatinen(a)spek.fi

Sihteeri

Järjestöpäällikkö Valtteri Tervala / SPEK, valtteri.tervala(a)spek.fi