Organisationskommittén


Ordförande

Markku Leinonen
markku.leinonen@storaenso.com


Medlemmar

Finlands Svenska Brand- och Räddningsförbund
Christian Wikström
christian.wikstrom@dnainternet.net

Helsingin Pelastusliitto
Matti Salonen
mattia.salonen@pp.inet.fi

Tavastlands räddningsförbundet
Pirkko Wahlfors
pirkko.wahlfors@lahdenkansanopisto.fi

Kaakkois-Suomen Pelastusalanliitto
Esa Neuvonen
esa.neuvonen@pp.inet.fi

Mellersta Finlands räddningsförbundet

Västra Finlands räddningsförbundet
Matti Lehtonen
matti22@dnainternet.net

Pohjois-Karjalan Pelastusalanliitto
Juha Kupiainen
juha.kupiainen@pkky.fi

Pohjois-Savon Pelastusalan Liitto
Marko Hassinen
marko.hassinen@uku.fi

Etelä-Savon Pelastusliitto
Raimo Lahtinen
raimo.lahtinen@gmail.com

Räddningsförbundet i Lapplands län
Seppo Jänkälä
seppo.jankala@rovaniemi.fi

Oulun Pelastusliitto
Jari Hämeenaho
jari.hameenaho@om.fi

Pohjanmaan Pelastusalan Liitto
Harri Sorri
puheenjohtaja@vaasanvpk.fi

Nylands räddningsförbundet
Arto Taskinen
arto.taskinen@vr.fi


Föredragande verkställande

Brandkårchef Petri Jaatinen / SPEK
petri.jaatinen@spek.fi


Sekreterare

Organisationschef Ilkka Horelli / SPEK
ilkka.horelli@spek.fi